FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Każda branża ma swoją specyfikę. Jeśli szukasz firmy, która założy dla Ciebie alarm, system przeciwpożarowy lub monitoring to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że szukasz takiej firmy pierwszy raz w życiu i zapewne chcesz się odrobinę podszkolić. Wiemy, że nasi klienci potrzebują wiedzy, by poodejmować przemyślane decyzje. Z myślą o dzieleniu się wiedzą i spostrzeżeniami stworzyliśmy tę właśnie zakładkę. Oczywiście, jeśli nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytanie, możesz liczyć na to, że uzyskasz od nas wszelkie uzupełniające informacje.

Lat na rynku
0 +
Klientów
0 +
Zamontowanych kamer
0 +
Monitorowanych pojazdów
0 +

Koszt montażu monitoringu różni się w zależności od liczby kamer oraz pozostałego sprzętu, wykorzystywanego do instalacji. Dla przykładu dużo droższa będzie cena zamontowania systemu monitoringu, obejmującego 16 różnego rodzaju kamer wraz z dodatkowymi elementami, w porównaniu do instalacji obejmującej jedynie 2 kamery.

W wycenie uwzględniany jest również czas, jaki nasi pracownicy muszą poświęcić na montaż poszczególnych elementów monitoringu. Pod uwagę brana jest odległość kamer od rejestratora, a także ich położenie.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wyceny montażu monitoringu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Tak, przez Internet można oglądać obraz z monitoringu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest odbieranie obrazu z kamer na ekranie komputera, a nawet telefonu. Wystarczy jedynie podłączyć rejestrator do Internetu oraz zainstalować specjalną wtyczkę. Potrzebna będzie również właściwa konfiguracja kamer oraz przeglądarki internetowej, którą zapewniają nasi pracownicy.

Tak, dzięki kamerom CCTV możliwe jest rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. Pomagają w tym kamery zapewniające obraz wysokiej rozdzielczości, w tym. m.in. kamery megapixelowe. Służą one do zaawansowanego monitorowania oraz zabezpieczania budynków, gdyż zapewniają dużo lepszą jakość obrazu niż standardowe kamery. Dzięki nim możliwe jest rejestrowanie nawet małych szczegółów, takich jak tablice rejestracyjne czy twarz człowieka.

Tak, kamery CCTV zapewniają podgląd obrazu nawet w nocy, jednak wymagają one oświetlenia. W ciągu dnia kamerze wystarczy zwykłe światło, natomiast jeżeli w ciągu nocy monitorowany teren nie jest podświetlony, kamera musi posiadać wmontowane diody podczerwieni. Dzięki nim kamera nagrywa obraz w nocy nawet przy całkowitej ciemności i umożliwia dostrzeżenie człowieka czy nadjeżdżającego samochodu. Nowoczesne kamery automatycznie wykrywają zmierzch i przełączają się na tryb nocny. Są one również wyposażone w czujnik światła, dlatego nie wymagają dodatkowej obsługi.

Długość przechowywania nagrań z kamer CCTV jest uzależniona między innymi od wielkości dysku twardego, liczby kamer, które nagrywają na niego obraz oraz jakości zapisywanego obrazu. Czas przechowywania nagrań jest zależny także od rodzaju monitorowanego miejsca. Zazwyczaj dane przechowywane są na dyskach od 2 do 4 tygodni, natomiast w miejscach o większym priorytecie obrazy z kamer zachowywane są nawet do 3 miesięcy.

Tak, istnieją kamery CCTV bezprzewodowe. Sprawiają one, że monitoring staje się niezawodny oraz kompleksowy. Kamery bezprzewodowe transmitują dane przez fale radiowe, co umożliwia zamontowanie urządzenia w dowolnym miejscu oraz transmitowanie obrazu za jego pośrednictwem. Obraz taki można odtwarzać na ekranie komputera oraz telefonu. Zazwyczaj systemy bezprzewodowe wykorzystywane są w miejscach, w których występują trudności lub nie ma możliwości poprowadzenia przewodów. Rozwiązanie to sprawdza się także przy transmitowaniu obrazu na duże odległości.

Koszty zamontowania systemu alarmowego różnią się w zależności od wielu czynników. Wpływ na cenę ma głównie całkowita wielkość obszaru. Jeżeli jest on większy, koszty także są wyższe. Wysokość ceny zależy również od tego, czy właściciel danego budynku, zdecyduje się na skorzystanie z dodatkowego wyposażenia, jakim jest np: zamykanie i otwieranie rolet okiennych za pomocą sms, włączanie i wyłączanie systemu zraszania ogrodu czy włączanie i wyłączanie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego.

Tak. Na bieżąco staramy się wprowadzać różnorodne usprawnienia w oferowanych przez nas instalacjach, aby zagwarantować naszym Klientom jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo. W związku z tym, osoby prywatne i firmy, decydujące się na wyposażenie danego budynku w system alarmowy, mają możliwość sterowania nim z tableta, iPhona oraz telefonu komórkowego. Opcja ta może być szczególnie przydatna dla zapracowanych, pochłoniętych obowiązkami osób.

Tak. Urządzenia, w montażu których się specjalizujemy, należą do inteligentnych systemów, reagujących na zagrożenie w bardzo szybki sposób. Jeżeli tylko osoba niepożądana będzie chciała dostać się na zabezpieczony teren, właściciel zobaczy powiadomienie na ekranie swojego telefonu. Szybka interwencja pozwoli na zminimalizowanie lub uniknięcie strat oraz skutecznie odstraszy złodzieja. Jeżeli chodzi o usterki, możliwość informowania o nich SMS-em to absolutne minimum.

Tak, każdy system alarmowy można podłączyć do wybranej agencji ochrony. Zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ zyskamy dzięki temu większe bezpieczeństwo. Jednak należy pamiętać, że aby podłączyć system alarmowy do profesjonalnej agencji ochrony, musi mieć on zapewnioną odpowiednią łączność. W celu uzyskania dokładnych szczegółów, zalecamy bezpośredni kontakt z naszymi pracownikami.

Oczywiście tak właśnie warto zrobić. Instalacje teletechniczne wykonuje się na etapie pozostałych prac instalacyjnych. Skontaktuj się z nami, przygotujemy rozwiązanie, możemy ułożyć okablowanie lub może to wykonać elektryk, który wykonuje instalacje. Oferta, którą przygotujemy za 6-12 miesięcy może wymagać korekty ale zwykle na korzyść inwestora pod względem ceny.

Dla nas najważniejsza jest Twoja ochrona i bezpieczeństwo. Nasze rozwiązania pomogą Ci czuć się spokojnie w swoim otoczeniu.

Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalistów zajmujących się montażem systemów monitoringu, systemów alarmowych oraz zabezpieczeniami antypożarowymi. Nasza firma powstała z pasji do zapewniania bezpieczeństwa i komfortu naszym klientom. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz najnowszym technologiom jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania, które spełnią nawet najwyższe oczekiwania.

Klienci o nas

Bardzo solidna i profesjonalna obsługa. Na wszystkie pytania wyczerpujące i fachowe wyjaśnienia. Bezproblemowy kontakt, co w dzisiejszych czasach jest wielkim atutem.
Andrzej
Bardzo dobry kontakt i szybki termin realizacji pracy, niestandardowe rozwiązania i podejście firmy pozwala zrealizować nawet nietypowe usługi.
Julia
Rzetelna firma, dobry doradca, wyceni, doradzi, przyjedzie na miejsce, bardzo dobry kontakt. Polecam.
beard, face, man-1845166.jpg
Grzegorz